ارتباط با مشاور 09360514039_09120089067

  فصل 2 پایان نامه

فصل دوم پایان نامه را با عناوینی چون “مبانی تحقیق“، “مبانی نظری تحقیق” یا “ادبیات موضوع” معرفی می کنند. در هر پژوهش باید سابقه نظری و کاربردی طرح شناسایی، دسته بندی و تجزیه و تحلیل شود و به مفاهیم اصلی در حوزه مساله توجه شود. از آنجاییکه در رشته مدیریت، هر پایان نامه ای که انجام می گیرد بر پایه، ارکان و نتیجه های پژوهش های پیشین استوار است، معمولا فصل دوم بخش زیادی از پایان نامه را به خود اختصاص می دهد. بنابراین بهتر است با ساختار نگارش صحیح فصل دوم آشنا شوید. در این فصل 3 بخش ادبيات موضوعي، پیشینه تحقیق و منابع تحقیق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

ادبيات موضوعي، پشتوانه تئوريك تحقيق و مدل تحقيق است. محققين می‌بایست مطالب تئوريكي كه مدل و ابعاد آن را تحت پوشش قرار می‌دهند، در اين بخش بياورد. با بررسي دقيق ادبيات موضوعي و نيز بررسي پيشينه می‌توان متغيرها، ابعاد و مؤلفه‌هاي مدل تحقيق را مشخص نموده و در تهيه و تنظيم ابزار گردآوري اطلاعات از آن‌ها بهره برد.
از اهداف گنجاندن بخش پيشينه در گزارش تحقيق می توان به، برقراري ارتباط منطقي ميان اطلاعات پژوهش‌های قبلي با مسئله‌ی تحقيق، آشنايي با چارچوب نظري و يا تجربي مسئله‌ی تحقيق و آشنايي با روش‌های تحقيق مورد استفاده در پژوهش‌های گذشته اشاره کرد. براي رسيدن به اين اهداف توجه به این نكات ضروري است که، منابع اطلاعاتي كه به طور مستقيم با مسئله‌ی تحقيق ارتباط دارند انتخاب شوند. همچنین، پيشينه هاي گردآوري شده كاملاً مشابه موضوع مورد بررسي باشند و به ترتيب سال آورده شوند. بهتر است كه اين بخش با ارائه‌ی خلاصه‌اي كه دربرگیرنده‌ی نكات مهم پيشينه است پايان گيرد، بدين منظور پيشنهاد می‌گردد پيشينه در قالب جدولي منظم خلاصه گردد.

برای نگارش فصل دوم پایان نامه، بهترین منبع و مرجع مطالعه مبانی نظری و پیشینه پایان نامه است که قبلا تایید و تصویب شده باشد. جهت دسترسی به پیشینه های تحقیق معتبر می توانید از بخش پیشینه پژوهش و همچنین جهت دسترسی به مبانی نظری تحقیق میتوانید از بخش مبانی نظری موجود در سایت استفاده کنید.

 

راهنمای فصل 2 پایان نامه

   مبانی نظری تحقیق

   پیشینه تحقیق

   منابع تحقیق

 

پیشنهادات ویژه

  پروپوزال

  فصل سوم پایان نامه

  فصل چهارم پایان نامه

  فصل پنجم پایان نامه

  پرسشنامه

  پاورپوینت دفاع

  نمونه پروپوزال

  بانک مقالات

  پکیج مقاله بیس پایان نامه

  مقالات ترجمه شده

  مبانی نظری پایان نامه

  پیشینه پژوهش پایان نامه

  نمونه پاورپوینت دفاع پایان نامه


 

پشتیبانی و مشاوره رایگان
 

09120089067

09360514039

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، کوچه مهر، مجتمع نور، پلاک 25

کدپستی: 1968514137

info@modir1.com

با ما در ارتباط باشید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مدیر وان است.
 

Top