ارتباط با مشاور 09360514039_09120089067

  فصل 5 پایان نامه

فصل پنجم که از آن به عنوان «نتیجه گیری و پیشنهادات» نیز نام برده می شود، به طور معمول آخرین فصل هر پایان نامه تلقی می شود. این فصل برگرفته از نظرات و دیدگاه پژوهشگر است، بنابراین او می تواند در این فصل در مورد یافته های پژوهش و اطلاعات کسب شده بحث و اظهار نظر کند و همینطور فرضیات پژوهش را با دلایل منطقی و علمی، تایید یا رد کند. اهمیت بالای این فصل به این خاطر است که در آن روشن می شود مهمترین یافته ها و دستاوردهای پایان نامه شما چه بوده است. برای نگارش فصل پنجم پایان نامه، بهترین منبع و مرجع مطالعه چند نمونه فصل پنجم پایان نامه است که قبلا تایید و تصویب شده باشد. برای دسترسی به این منابع می توانید از طریق بخش نمونه فصل پنجم پایان نامه موجود در سایت اقدام بفرمایید.

برای نگارش فصل پنجم پایان نامه می توانید طبق مراحل موجود در این بخش عمل کنید.

- مرور مختصر بر هدف، مسئله و چگونگی كار:
در اين بند محقق جهت اشاره مجدد به دليل اجراي تحقيق خود (هدف، مسئله) و مرتبط ساختن نتايج و پيشنهادات اين فصل به سؤالات تحقيق و دور نشدن از هدف، می‌بایست به صورتي مختصر بر هدف، مسئله تحقيق، سؤالات يا فرضيات و متغيرهاي تحقيق مروري داشته باشد.
- نتيجه گيري و یافته‌ها:
در اینجا ابتدا بايد خلاصه‌ی نتايجي كه از تجزيه و تحليل آماري داده‌ها كه در فصل چهارم به دست آمده است، به اختصار و به زبان غیر آماری توضيح داده شود. نتايج حاصل بايد به فرضيه هاي مطرح شده، اهداف تحقيق و سرانجام به نظريه‌اي كه تحقيق در پي آزمودن آن‌ها بوده است ارتباط داده شود. مطالب اين قسمت در راستاي تكميل بند قبل مطرح می‌شود و براي ارائه پيشنهادات آماده می‌شود. يعني محقق با بررسي مسئله، هدف و فرضيات تحقيق و نتايج و يافته هاي تحقيق است كه می‌تواند پيشنهادات كاربردي را ارائه نمايد.
- محدودیت‌های تحقيق:
پژوهشگر همواره بايد فرآيند پژوهش را مورد ارزشيابي قرار داده و نقاط ضعف احتمالي آن و ميزان تأثير اين نقاط ضعف در تعميم پذيري یافته‌ها را مورد بحث قرار دهد. اگر فرضیه‌ی تحقيق تأييد شده است، پژوهشگر بايد عوامل احتمالي محدودكننده نتايج را که در طرح پژوهش وجود داشته و موجب خطاي نوع اول شده است (يعني فرضيه صفر درست است اما نتايج تحليل آن را رد كرده است) ذكر كرده، علل ناتواني خود در كنترل اين عوامل و ميزان احتمال تأثير اين عوامل بر نتايج را بيان كند. چنان چه بر اساس تحليل داده‌ها فرضيه تحقيق تأييد نشده باشد، پژوهشگر بايد عوامل احتمالي را كه موجب خطاي نوع دوم شده است (يعني فرضيه صفر غلط است اما نتايج تحليل درستي آن را پذيرفته است) توضيح دهد.
- بحث و مقايسه:
در اين قسمت نتايج حاصل از تحقيق، با ساير نظريه‌هاي مرتبط با موضوع تحقيق و يافته هاي پژوهش‌های ديگر بر اساس پيشينه تحقيق مقايسه می‌گردد.
- پيشنهادات و كاربردهاي مديريتي:
تحقيق بر مبنای فايده و غایت به دو دسته تقسيم می‌شود: تحقيق بنيادي و تحقيق كاربردي. هدف ما انجام تحقيقات كاربردي است كه در راستاي حل يك مسئله يا مشكل بوده است و ويژگي بارز اين نوع تحقيق، دستيابي به نتايجي است كه در تصميمات مديريتي به كار بروند. اين نكته بيانگر اين واقعيت است كه ماحصل انجام تحقيق در اين قسمت ارائه گردد. لذا محققين محترم می‌بایست در اين قسمت پيشنهادات خود را دقيقاً مطابق نتايج يافته هاي تحقيق ارائه نمايند. اين پيشنهادات بايد به طور مستقيم با یافته‌ها و نتايج به دست آمده از تحقيق مرتبط باشند.
- ارائه پيشنهادات براي تحقيقات آينده:
در اين قسمت می‌بایست پيشنهاداتي مفيد و مؤثر براي محققين آينده كه علاقه‌مند به انجام تحقيق در اين زمینه‌اند ارائه شود. اين قسمت می‌بایست دربرگيرنده پرسش‌های پژوهشي مرتبط با موضوع تحقيق باشد كه در فرآيند پژوهش براي پژوهشگر به عنوان پرسش‌ها يا موضوع‌های پژوهشي جديد مطرح شده‌اند. اين دسته از پيشنهادات، پژوهشگران آينده را به انجام برخي پژوهش‌های علمي بر می‌انگیزاند.

 

پیشنهادات ویژه

  پروپوزال

  فصل دوم پایان نامه

  فصل سوم پایان نامه

  فصل چهارم پایان نامه

  نمونه فصل پنجم پایان نامه

  پرسشنامه

  پاورپوینت دفاع


 

پشتیبانی و مشاوره رایگان
 

09120089067

09360514039

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، کوچه مهر، مجتمع نور، پلاک 25

کدپستی: 1968514137

info@modir1.com

با ما در ارتباط باشید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به شرکت مدیر وان است.
 

Top